Безкоштовні підручники у 2015 році друкуватимуть для дітей соціально вразливих категорій. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки за результатами робочої наради заступника міністра Павло Полянського щодо видруку підручників в рамках закону „Про бюджет України на 2015 рік“.
Зокрема, Павло Полянський зазначив, що бюджетом та низкою інших законодавчих актів передбачено забезпечення безкоштовними підручниками учнів соціально вразливих категорій: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та дітей із малозабезпечених родин.
Як відомо, цьогоріч передбачено видрук нових підручників для учнів 4-х та 7-х класів. Саме для цих класів зараз триває конкурсний відбір нових підручників на основі електронного репозитарію.
Шкільні підручники для більшості населення стануть платними. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун. Зокрема, вона зазначила, що бюджетом передбачено суттєве скорочення коштів, що мали б бути спрямовані на друк підручників.
За її словами, передбачено, що безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, зокрема для дітей з малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо. Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти докладає зусиль, щоб розробити механізм часткової компенсації вартості підручників для представників національних меншин, оскільки їх собівартість, а відповідно і ціна є значно вищою, у порівнянні з підручниками, що друкуються великими тиражами. „Але назагал норма про безкоштовні підручники знімається, фінансування по цій статті так само суттєво скорочено“, – наголосила Інна Совсун.
Також, за словами першого заступника міністра освіти, Міносвіти працює над моделлю та схемою оплати підручників, оскільки термін їх використання складає декілька років і, відповідно вартість користування у перший та наступні роки має бути диференційованою. „Підручник не один рік використовується і тут можна продумати модель, щоб розподілити цю вартість між різними періодами“, – сказала Інна Совсун, зауваживши, що та дитина, яка використовує вже не новий підручник має сплачувати менше, ніж за використання нового підручника.